Bundesliga: Bayern München 3-3 pe teren propriu

0
905

FC Bayern München nu a reușit să obțină cele trei puncte în meciul de pe teren propriu cu echipa de pe locul 16, Arminia, scor 3-3. Surprinzător Arminia, echipa cu cele mai putine goluri marcate până la meciul cu Bayern, a reușit să obțină un rezultat de egalitate ce i-a permis să o egaleze pe Hertha Berlin, prima echipă deasupra liniei de retrogradare. În prima repriză oaspeții au înscris de doua ori în minutele 9 și 37 stabilind astfel rezultatul primelor 45 de minute. A doua parte a meciului a început cu un gol rapid de Lewandowski în minutul 48 ca după doar un minut Arminia să înscrie golul de 3-1. Bavarezii au redus rapid diferența în minutul 57 pentru ca Alphonso Davies să înscrie golul egalizator în minutul 69.

La finalul partidei elevii lui Flick au terminat meciul cu o posesie de 64% și 19 suturi expediate către poarta Arminiei.