![Gheorghe Nedelescu](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2012/07/nedelescu1-229x300.jpg)
Primarul Lia Olguţa Vasilescu a anunţat, ieri, într-o conferinţă de presă, că se grăbeşte să numească city-managerul care să o ajute în treburile administrative. “În şedinţa din această lună îl voi numi”, a precizat edilul-şef din Bănie. Printre atribuţiile pe care le va avea se află şi coordonarea investiţiilor la cimitirele din Craiova. Fostul viceprimar, Gheorghe Nedelescu, este cel care va îndeplini această funcţie.