La Liga: Andone, decisiv pentru La Coruna

0
425

La Coruna s-a impus cu scorul de 2-1, în duelul cu Getafe, meci contând pentru etapa a 7-a din La Liga. Partida de pe „El Riazor” a fost câştigată graţie reuşitei din minutul 87 a lui Florin Andone, care a fost rezervă în acest meci, până în minutul 68, Vârful de 24 de ani a ajuns la două goluri marcate în actualul sezon din La Liga. La gazde, Costel Pantilimon a fost integralist. Celălalt gol al lui Deportivo a fost marcat de Lucas Perez (66).

Atletico Madrid s-a împiedicat pe terenul concitadinei Leganes, scor 0-0, Sevilla a urcat pe locul 2 după ce a trecut acasă cu 2-0 de lanterna roşie, Malaga. Alte rezultate: Levante – Alaves 0-2, Celta Vigo – Girona 3-3.

Duminică, Barcelona joacă acasă cu Las Palmas, iar Real Madrid tot acasă cu Espanyol.

Clasament: 1. Barcelona 18p, 2. Sevilla 16p, 3. Atletico 15p.