Europa League, rezultate, marcatori, clasamente

0
70

Etapa a 3-a a grupelor Europa League

Grupa A

Zurich – Leverkusen 3-2
Au marcat: Marchesano ’44, Domgjoni ’59, Odey 78 / Bellarabi ’50’54
AEK Larnaka – Ludogoreț 1-1
A marcat: Larena ’25 (pen.) / Lukoki ‘7

Clasament: 1. Zurich 9p, 2. Leverkusen 6p, 3. Ludogoreţ 1p, 4. AEK 1p.

Grupa B

Salzburg – Rosenburg 2-0
Au marcat: Dabbur ’34 ’59, Wolf ’53
RB Leipzig – Celtic 2-0
Au marcat: Cunha ’31, Bruma ’35

Clasament: 1. Salzburg 9p, 2. Leipzig 6p, 3. Celtic 3p, 4. Rosenborg 0p.

Grupa C

FC Copenhaga – Slavia Praga 0-1
A marcat: Matousek ’46

Zenit – Bordeaux 2-1
Au marcat: Dzyuba ’41, Kuzyayev ’85 / Briand ’25

Clasament: 1. Zenit 7p, . Slavia 6p, 3. Copenhaga 4p, 4. Bordeaux 0p.

Grupa D

Trnava – Dinamo Zagreb 1-2
Au marcat: Ghorbani ’32 / Gavranovic 65, Orsic 77

Anderlecht – Fenerbahce 2-2
Au marcat: Bakkali ’35’50 / Frey 53, Kildirim 57

Clasament: 1. Zagreb 9p, 2. Fenerbahce 4p, 3. Trnava 3p, 4. Anderlecht 1p.

Grupa E

Sporting – Arsenal 0-1
A marcat: Welbeck 77

Qarabag – Poltava 0-1
A marcat: Kulach ’48

Clasament: 1. Arsenal 9p, 2. Sporting 6p, 3. Vorskla 3p, 4. Qarabag 0p.

Grupa F

AC Milan – Betis 1-2
Au marcat: Cutrone ’83 / Sanabria ’30, Lo Celso 55

Dudelange – Olympiakos 0-2
Au marcat: Torosidis ’66, Fortounis ’81

Clasament: 1. Betis 7p, 2. Milan 6p, 3. Olympiakos 4p, 4. Dudelange 0p.

Grupa G

Rangers – Spartak Moscova 0-0

Villareal – Rapid Viena 5-0
Au marcat: Fornals ’26, Ekambi ’30 ’45, Raba ’63, G. Moreno ’85

Clasament: 1. Rangers 5p, . Villareal 5p, 3. Rapid Viena 3p, 4. Spartak 2p.

Grupa H

Eintracht – Apollon 2-0
Au marcat: Kostic ’13, Haller ’32

Marseille – Lazio 1-3
Au marcat: Payet ’86 / Wallace ’10, Caicedo ’60, Marusic 90

Clasament: 1. Eintracht 9p, 2. Lazio 6p, 3. Apollon 1p, 4. OM 1p.

Grupa I

Sarpsborg – Malmo 1-1
Au marcat:  Halvorsen ’87 / Vindheim ’79

Beșiktaș – Genk 2-4
Au marcat: Love ’64 ’86 / Samata ’23 ’70, Ndongala ’81, Pozuelo ’83

Clasament: 1. Genk 6p, 2. Malmo 4p, 3. Sarpsborg 4p, 4. Beşiktaş 3p.

Grupa J

Standard Liege – Krasnodar 2-1
Au marcat: Emond ’47, Laif 90+3 / Ari 39

 Sevilla – Akhisar 6-0
Au marcat: Mesa 7, Sarabia ‘9 (pen.), Promes ’35 ’60, Muriel ’50, Mercado ’67

Clasament: 1. Krasnodar 6p, 2. Standard 6p, 3. Sevilla 6p, 4. Akhisar 0p.

Grupa K

Jablonec – Astana 1-1
Au marcat: Povazanec ‘4 / Pedro Henrique ’11
Rennes – Dinamo Kiev 1-2
Au marcat: Grenier 41 / Kedziora ’21, Buyalskyy ’89

Clasament: 1. Astana 5p, 2. Kiev 5p, 3. Rennes 3p, 4. Jablonec 2p.

Grupa L

PAOK – MOL Vidi 0-2

Au marcat: Hustzi ’13, Stopira ’45

Chelsea – BATE Borisov 3-1
Au marcat: Loftus-Cheek ‘2 ‘8 ’54 / Rios ’80

Clasament: 1. Chelsea 9p, 2. BATE 3p, 3. PAOK 3p, 4. MOL 3p.