Real Madrid, învinsă în prelungiri de Betis

0
295

După 73 de meciuri în care a marcat cel puţin un gol, Real Madrid n-a reuşit să înscrie în poarta lui Betis Sevilla, chiar dacă l-a avut în teren pe Ronaldo, revenit după suspendarea de 5 meciuri. Galacticii aveau chiar să piardă disputa, după ce, în prelungiri, Sanabria a reluat cu capul şi l-a învins pe Keylor Navas. Real Madrid este pe locul 7, cu 8 puncte, la 7 puncte de rivala Barcelona, care este lider. Podiumul îl completează Sevilla, cu 13 puncte, şi Atletico Madrid, 11 puncte.

Deportivo La Coruna, cu Costel Pantilimon integralist şi Florin Andone 89 de minute pe teren, s-a impus pe teren propriu, cu 1-0, în faţa lui Alaves. Atacantul român a oferit pasa de gol pentru Luisinho, în prelungirile primei reprize.

Atletico Madrid s-a impus pe San Mames  cu 2-1 în faţa lui Athletic Bilbao şi îşi menţine invincibilitatea în La Liga. Correa, în minutul 55, a deschis scorul, iar în minutul 73 Ferreira Carrasco a făcut 2-0, pentru ca Raul Garciasă reducă din handicap.