Victorii in extremis pentru PSG şi Real Madrid

0
328

Paris Saint-Germain, cu Lionel Messi, Neymar şi Kylian Mbappe pe teren, a câştigat derby-ul de pe teren propriu cu Olympique Lyon, scor 2-1, în etapa a şasea a campionatului Franţei. Lyon a condus cu 1-0, prin golul marcat de Paqueta ’54. Pentru PSG au înscris Neymar ’66 (penalti) şi Icardi ‘90+3. Messi a nimerit încheietura barelor din lovitură liberă şi a fost schimbat în minutul 76 cu Hakimi. PSG are maximum de puncte după 6 etape.

Alte rezultate din Ligue 1:

Nice – Monaco 2-2 Au marcat: Delort ’51, Boudaoui ’73 / Golovin ’39, Ben Yedder ’77 (penalti)

Angers – Nantes 1-4 Au marcat: Traore ’11 / Girotto ‘3, Blas ‘6 (penalti), ’79, Muani ‘23

Clermont Foot – Brest 1-1 Au marcat: Rashani ’65 / Chardonnet ‘52

Reims – Lorient 0-0

Troyes – Montpellier 1-1 Au marcat: Touzghar ’37 / Savanier ‘87

Marseille – Rennes 2-0 Au marcat: Dieng ’48, Harit ‘71

În Spania, Real Madrid a revenit şi ea de la 0-1 la Valencia, în etapa a V-a din LaLiga, câştigând cu 2-1. Gazdele au deschis scorul, în minutul 66, prin Duro, dar Benezema şi Vinicius Junior au puncta în minutele 86 şi 88. Real Madrid este lider, cu 13 puncte, urmată de Atletico Madrid, 11 puncte, Real Sociedad şi Valencia, cu câte 10 puncte. Barcelona joacă azi cu Granada.