Potrivit IPJ Dolj, duminică, ora 16.45, lucrători din cadrul Serviciului Rutier, l-au depistat pe Bogdan S., de 51 de ani, din comuna Moţăţei, Dolj în timp ce conducea o autoutilitară, pe D.N. 6 – în localitatea Leu, sub influenţa băuturilor alcoolice, fapt dovedit prin testarea cu aparatul alcooltest care a indicat valoarea de 0,42 mg/l alcool pur în aerul expirat. Cel în cauză a fost condus la unitatea medicală unde i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Poliţiştii rutieri au întocmit în cauză dosar penal în conformitate cu prevederile legale.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord