Vicecampionii au luat toate punctele în derby

0
320

Voleibaliştii lui Dănuţ Pascu au câştigat cu 3-1 cu Dinamo, după un set 3 dramatic

Echipa masculină de volei a Craiovei a revenit spectaculos, atât după primul set pierdut, dar şi recuperând dezavantajul din setul al treilea, când adversarii au condus până spre final, pentru o victorie cu 3-1 care păstrează toate punctele în Bănie. La final, în derby-ul etapei din Divizia A1, SCM Universitatea Craiova – Dinamo a fost 3-1, pe seturi. 20-25, 25-23, 31-29, 25-19. Setul al treilea a fost, de departe, cel mai spectaculos, cu răsturnări de scor, mingile de set trecând de-o parte şi de alta, jucându-se în cele din urmă 60 de puncte. Căzuţi psihic după ce au cedat runda a treia, oaspeţii nu au mai contat în ultimul set, adjudecat la pas de vicecampionii României. Au evoluat pentru SCM Craiova: Vânătoru, Stevanovic, Voinea, Lică, Milotin şi Jovic, iar pe parcurs au intrat: Todor, Aleksic şi După această victorie, băieţii lui Dănuţ Pascu au depăşit Dinamo în clasament, urcând pe locul al treilea, cu 28 de puncte.