Bundesliga: Hoffenheim scufundă pe Bayern Munchen

0
471

Rezultat de senzaţie în Bundesliga: Bayern Munchen a pierdut primul meci după decembrie 2019, pe terenul lui Hoffenheim (4-1). În toate competiţiile, Bayern Munchen nu înregistrase vreun eşec de la 9 februarie a.c. (0-0 cu RB Leipzig) şi ajunsese la 24 de victorii consecutive. Mai mult, a început bine sezonul cu o victorie categorică (8-0) în faţa lui Schalke, dar şi Hoffenheim câştigase pe terenul celor din Koln (3-2). Ieri după amiază pe „PreZero Arena” (6030 spectatori), bavarezii au început prost partida şi s-au văzut conduşi, după 25 de minute de joc, cu 2-0, prin golurile realizate de E. Bicakcic (min. 16) şi M. Dabbun (min. 24). Bavarezii au redus din diferenţă prin J. Kimmich (min. 36) dar după pauză acelaşi Andrej Kramaric (min. 77, 90+2 – pen.) a ţinut să realizeze o triplă în faţa „reginei Europei”. Deşi în min. 57 Robert Lewandowski a fost introdus în teren în locul lui Zirkze, naufragiul n-a putut fi evitat.