Silviu Lung jr., ghinion inexplicabil în Turcia

0
534

Silviu Lung jr a fost protagonistul unei prestaţii cu mult peste media campionatului din Turcia, însă a fost schimbat în minutul 46 al partidei dintre Kayserispor-Galatasaray.

Retras din activitatea echipei naţionale de fotbal a României, portarul de 31 de ani nu a reuşit să apere întreg meciul din cauza verdictului dat de medici, care i-au interzis să continue. Kayserispor a remizat pe terenul celor de la Galatasaray, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate după înlocuirea lui Silviu Lung Jr.

Ceilalţi doi români din lotul celor de la Kayserispor, Denis Alibec şi Cristi Săpunaru, au făcut parte din primul 11 al echipei turceşti, ultimul fiind şi cel care a jucat toate minutele pentru formaţia sa.

Şapte şuturi a respins Lung Jr. Până să fie schimbat, după o întindere suferită în urma intervenţiei la şutul lui Diagne.