Baschet – Fetele au încheiat anul cu un eşec acasă

0
348

Echipa de baschet feminin SCM Craiova a încheiat anul 2011 şi turul campionatului primei ligi cu două înfrângeri drastice. După ce a pierdut la 57 de puncte meciul de la Târgovişte, formaţia craioveană s-a înclinat şi pe teren propriu la o diferenţă clară, 85-65 (18-27, 10-21, 15-17, 22-20) în faţa echipei CS Municipal Satu Mare, după ce la pauză oaspetele conduceau chiar cu 30 de puncte. După 15 etape, SCM Craiova ocupă locul 7 cu 24 de puncte, acumulând 9 victorii şi 6 înfrângeri şi un coşaveraj 1098-1017. În meciul de marţi seara disputat în Sala Sporturilor din Bănie antrenorul Liviu Manea le-a folosit din primul minut pe Greer (12p), Mikici (2p), Bartee (12p), Gliga şi Hoskins (31p), iar pe parcurs au mai intrat Borş (3p), Gavrilă şi Ştefan (6p).