Messi a revenit cu o dublă

0
280

Utilzat din minutul 64 al confruntării cu Getafe, de miercuri seară, din turul optimilor Cupei Regelui Spaniei, argentinianul Leo Messi, la primul joc din 10 noiembrie încoace, când s-a accidentat într-un meci de campionat cu Betis, a reuşit o dublă, în minutele 90 şi 90+2, într-o victorie cu 4-0 a Barcelonei.

Anterior, tot o dublă izbutise şi Cesc Fabregas, în minutele 9 şi 63 (pen.).

La oaspeţi, Ciprian Marica s-a aflat pe teren până în minutul 77, fără a ieşi însă în evidenţă.

După “deschiderea” de marţi, dintre Valencia şi Atletico, 1-1 (Helder Postiga 90+3 / Raul Garcia 72), miercuri s-au mai consemnat următoarele rezultate: Alcorcon (II) – Espanyol 1-0 (Dani Pacheco 72; Gabriel Torje a fost rezervă la oaspeţi), Betis – Bilbao 1-0 (Ruben Castro 42), Santander (III) – Almeria 1-1 (Concha 64 / Corona 26).

în acestă seară se vor disputa şi ultimele trei partide, după programul: Sociedad – Villareal (20:30, Digi 3), Rayo – Levante (22:30), Real Madrid – Osasuna (22:30, Digi 1).

Meciurile retur ale tuturor aceste partide se vor disputa săptămâna viitoare, între 14 şi 16 ianuarie.