Preliminariile CM Rusia 2018 – zona Europa

0
87

MondialeGrupa A:

Belarus – Suedia 0-4, Olanda – Bulgaria 3-1, Franţa – Luxemburg 0-0.

Clasament: 1. Franţa 17p, 2. Suedia 16p, 3. Olanda 13p, 4. Bulgaria 12p, 5. Belarus 5p, 6. Luxemburg 5p.

 

Grupa B:

Feroe – Andorra 1-0, Letonia – Elveţia 0-3, Ungaria – Portugalia 0-1.

Clasament: 1. Elveţia 24p, 2. Portugalia 21p, 3. Ungaria 10p, 4. Insulele Feroe 8p, 5. Andorra 4p, 6. Letonia 3p.

 

Grupa C:

Azerbaijan – San Marino 5-1, Irlanda de Nord – Cehia 2-0, Germania – Norvegia 6-0.

Clasament: 1. Germania 24p, 2. Irlanda de Nord 19p, 3. Azerbaidjan 10p, 4. Cehia 9p, 5. Norvegia 7p, 6. San Marino 0p.

 

Grupa D:

Meciurile Austria – Georgia, Moldova – Ţara Galilor, Irlanda – Serbia s-au jucat aseară.

Clasament: 1. Serbia 15p, 2. Irlanda 13p, 3. Ţara Galilor 11p, 4. Austria 8p, 5. Georgia 4p, 6. Moldova 2p.

 

Grupa E:

Armenia – Danemarca 1-4, Polonia – Kazahstan 3-0, Muntenegru – România 1-0 (Jovetic 75).

Clasament 1. Polonia 19p, 2. Muntenegru 16p, 3. Danemarca 16p, 4. România 9p, 5. Armenia 6p, 6. Kazahstan 2p.

 

Grupa F:

Anglia – Slovacia 2-1, Slovenia – Lituania 4-0, Scoţia – Malta 2-0.

Clasament: 1. Anglia 20p, 2. Slovacia 15p, 3. Slovenia 14p, 4. Scoţia 14p, 5. Lituania 5p, 6. Malta 0p.

 

Grupa G:

Meciurile Liechtenstein – Spania, Macedonia – Albania, Italia – Israel s-au jucat aseară.

Clasament: 1. Spania 19p, 2. Italia 16p,  3. Albania 12p, 4. Israel 9p, 5. Macedonia 6p, 6. Liechtenstein 0p.

 

Grupa H:

Estonia – Cipru 1-0, Gibraltar – Bosnia 0-4, Grecia – Belgia 1-2.

Clasament: 1. Belgia 22p, 2. Bosnia 14p, 3. Grecia 13p, 4. Cipru 10p, 5. Estonia 8p, 6. Gibraltar 0p.

 

Grupa I:

Meciurile Kosovo – Finlanda, Turcia – Croaţia, Islanda – Ucraina s-au jucat aseară.

Clasament: 1. Croaţia 16p, 2. Ucraina 14p, 3. Islanda 13p, 4. Turcia 11p, 5. Finlanda 4p, 6. Kosovo 1p.

 

Preliminariile CM – zona AmSud

Meciurile Bolivia – Chile, Columbia – Brazilia, Ecuador – Peru, Argentina – Venezuela, Paraguay – Uruguay s-au jucat aseară. Clasament: 1. Brazilia -36 p; 2. Columbia 25 p; 3. Uruguay 24 p; 4. Chile 23 p; 5. Argentina 23 p; 6. Peru 21 p; 7. Paraguay 21 p; 8. Ecuador 20 p; 9. Bolivia 10 p; 10. Venezuela 7 p. Primele patru echipe se califică direct, iar ocupanta locului 5 va susţine un baraj intercontinental cu reprezentanta Oceaniei.