Preliminariile CM Rusia 2018 – zona Europa

0
64

logo mondialeGrupa A: Luxemburg – Belarus, Bulgaria – Suedia, Franţa – Olanda s-au jucat aseară.

Duminică: Belarus – Suedia, ora 19, Digi Sport 2, Olanda – Bulgaria, ora 19:00, Digi Sport 1, Franţa – Luxemburg, ora 21:45, Digi Sport 3.

Clasament: 1. Suedia 13p, 2. Franţa 13p, 3. Olanda 10p, 4. Bulgaria 9p,  5. Belarus 5p, 6. Luxemburg 1p.

Grupa B: Ungaria – Letonia, Elveţia – Andorra, Portugalia – Feroe s-au jucat aseară.

Duminică: Feroe – Andorra, ora 19, Letonia – Elveţia, ora 21:45, Ungaria – Portugalia, ora 21:45, Digi Sport 2.

Clasament: 1. Elveţia 18p, 2. Portugalia 15p, 3. Ungaria 7p, 4. Insulele Feroe 5p, 5. Andorra 4p, 6. Letonia 3p.

Grupa C (astăzi): San Marino – Irlanda de Nord, ora 21:45, Norvegia – Azerbaijan, ora 21:45, Cehia – Germania, ora 21:45, Digi Sport 2.

Luni: Azerbaijan – San Marino, ora 19, Germania – Norvegia, ora 21,45, Irlanda de Nord – Cehia, ora 21.45.

Clasament: 1. Germania 18p, 2. Irlanda de Nord 13p, 3. Cehia 9p, 4. Azerbaidjan 7p, 5. Norvegia 4p, 6. San Marino 0p.

Grupa D (mâine): Georgia – Irlanda, ora 19, Serbia – Moldova, ora 19, Digi Sport 1, Ţara Galilor – Austria, ora 21:45, Digi Sport 3.

Luni: Moldova – Ţara Galilor, ora 21:45, Irlanda – Serbia, ora 21:45, Digi Sport 3, Austria – Georgia, ora 21:45.

Marţi: Azerbaijan – San Marino ora 19, Irlanda de Nord – Cehia, ora 21:45, Digi Sport 3, Germania – Norvegia, ora 21:45, Digi Sport 2.

Clasament: 1. Serbia 12p, 2. Irlanda 12p, 3. Ţara Galilor 8p, 4. Austria 8p, 5. Georgia 3p, 6. Moldova 2p.

Grupa E (astăzi): Kazakhstan – Muntenegru, ora 19:00, Digi Sport 2, Danemarca – Polonia, ora 21:45, DigiSport 1, România – Armenia, ora 21:45 (ora 21.45 TVR1).

Luni: Armenia – Danemarca, ora 19, Digi Sport 2, Muntenegru – România, ora 21:45, Polonia – Kazakhstan, ora 21:45.

Clasament: 1. Polonia 16p, 2. Muntenegru 10p, 3. Danemarca 10p, 4. România 6p, 5. Armenia 6p, 6. Kazahstan 2p.

Grupa F (astăzi): Malta – Anglia, ora 21:45, Lituania – Scoţia, ora 21:45, Slovacia – Slovenia, ora 21:45, Digi Sport 4.

Luni: Slovenia – Lituania, ora 21:45, Scoţia – Malta, ora 21:45, Anglia – Slovacia, ora 21:45, Digi Sport 1.

Clasament: 1. Anglia 14p, 2. Slovacia 12p, 3. Slovenia 11p, 4. Scoţia 8p, 5. Lituania 5p, 6. Malta 0p.

Grupa G (mâine) Albania – Liechtenstein, ora 19, Israel – Macedonia, ora 21:45, Spania – Italia, ora 21:45, Digi Sport 1.

Marţi: Liechtenstein – Spania, ora 21:45, Macedonia – Albania, ora 21:45, Italia – Israel, ora 21:45, Digi Sport 1.

Clasament: 1. Spania 16p, 2. Italia 16p, 3. Israel 9p, 4. Albania 9p, 5. Macedonia 3p, 6. Liechtenstein 0p.

Grupa H: Belgia – Gibraltar, Cipru – Bosnia, Grecia – Estonia s-au jucat aseară.

Duminică: Estonia – Cipru, ora 19, Gigraltar – Bosnia Herţegovina, ora 21:45, Grecia – Belgia, ora 21:45, Digi Sport 1.

Clasament: 1. Belgia 16p, 2. Grecia 12p, 3. Bosnia 11p, 4. Cipru 7p, 5. Estonia 4p, 6. Gibraltar 0p.

Grupa I (mâine): Finlanda – Islanda, ora 19:00, Digi Sport 2, Croaţia – Kosovo, ora 21:45, Ucraina – Turcia, ora 21:45, Digi Sport 2.

Marţi: Kosovo – Finlanda, ora 21:45, Turcia – Croaţia, ora 21:45, Digi Sport 2, Islanda – Ucraina, ora 21:45.

Clasament: 1. Croaţia 13p, 2. Islanda 13p, 3. Ucraina 11p, 4. Turcia 11p, 5. Finlanda 1p, 6. Kosovo 1p.

Preliminariile CM – zona AmSud

Venezuela – Columbia, Chile – Paraguay, Uruguay – Argentina, Brazilia – Ecuador, Peru – Bolivia s-au jucat noaptea trecută.

Clasament: 1. Brazilia 33p, 2. Columbia 24p, 3. Uruguay 23p, 4. Chile 23p, 5. Argentina 22p, 6. Ecuador 20p, 7. Peru 18p, 8. Paraguay 18p, 9. Bolivia 10p, 10. Venezuela 6p.