Drăguşin, gol contra lui Inter Milano

0
304

Internaţionalul român Radu Drăguşin a egalat pentru Genoa, în meciul de pe Luigi Ferraris cu Inter Milano, încheiat 1-1, în etapa a 18-a din Serie A. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Arnautovic, în minutul 42, iar Drăguşin a punctat în prelungirile primei părţi, cu o lovitură de cap, la un corner. Stoperul român de 21 de ani a fost integralist la Genoa şi a încasat un cartonaş galben, în timp ce George Puşcaş a fost doar rezervă. Inter rămâne lider în Serie A, cu 45 de puncte, iar Genoa se află pe locul 12, cu 20 de puncte.

În alte meciuri: Napoli – Monza 0-0 (oaspeţii au ratat un penalty), Lazio – Frosinone 3-1, Fiorentina – Torino 1-0. Azi se joacă derby-ul Juventus – AS Roma, în timp ce AC Milan joacă acasă cu Sassuolo.