![examen 2](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2012/01/examen-2-150x150.jpg)
Olimpiadele şcolare programate pentru week-end au fost amânate din cauza vremii nefavorabile. Măsura a fost impusă şi în judeţul Dolj. „S-au amânat doar fazele locale ale olimpiadelor. În mai multe judeţe din ţară, condiţiile meteo nu au permis organizarea acestor evaluări şi atunci s-au suspendat. Acestea vor fi reluate conform calendarului pe care îl va transmite Ministerul Educaţiei”, a precizat inspectorul şcolar general, Mihaela Moţăţeanu.