Potrivit reprezentanţilor IPJ Dolj, azi-noapte, în jurul orei 2.30, poliţişti din cadrul Poliţiei oraşului Filiaşi l-au depistat pe Ionuţ S., de 32 de ani, din localitatea doljeană Argetoaia, în timp ce conducea un autoturism deşi se afla sub influenţa băuturilor alcoolice, acesta având 0,98 mg/l alcool pur în aerul expirat. Astfel, poliţiştii l-au condus la Spitalul Filiaşi unde i s-au recoltat probe biologice de în vederea stabilirii alcoolemiei. Oamenii legii au întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile a publice a unui autovehicul sub influenţa băuturilor alcoolice.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord