Conform IPJ Dolj, în noaptea 04/05.09.2016, în jurul orei 03.30, poliţişti din cadrul Biroului Rutier Craiova, aflaţi în executarea atribuţiilor de serviciu, l-au depistat pe Ionuţ C., de 30 de ani, din Craiova în timp ce conducea un autoturism, pe Calea Bucureşti din Craiova, având o concentraţie de 0,53 mg/l alcool pur în aerul expirat. C.IONUŢ a fost condus la Spitalul Judeţean Nr. 1 Craiova unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, în cauză poliţiştii întocmind dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere a unui autoturism pe drumurile publice sub influenţa băuturilor alcoolice.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord