Poliţiştii Serviciului Rutier Dolj – Biroul Drumuri Naţionale şi Europene împreună cu poliţiştii Biroului Rutier Craiova şi cei din cadrul poliţiilor municipale şi orăşeneşti, în cursul zilei de ieri, au organizat şi executat o acţiune pentru prevenirea accidentelor de circulaţie generate de indisciplina manifestată de pietoni în traversarea drumului public. Poliţiştii rutieri au acţionat pe principalele artere rutiere din municipiul Craiova, pe drumurile naţionale şi europene, mai ales în zonele în care au fost înregistrate accidente de circulaţie ca urmare a traversărilor neregulamentare. Ca urmare a abaterilor constatate, poliţiştii au aplicat 185 sancţiuni contravenţionale de peste 19000 lei, dintre acestea 106 fiind aplicate pietonilor pentru traversări neregulamentare.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord