![accident mortal](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/07/accident-mortal-300x183.jpg)
O femeie a fost accidentată mortal, ieri, în comuna Valea Stanciului. Daniel Creţu circula pe DJ 561B, iar în satul Comoşteni a lovit-o mortal pe Văduva Mortiţa, de 74 de ani. Femeia a trecut strada, prin loc nemarcat, fără să se asigure. Acţiunea petrecându-se într-un timp foarte scurt, Daniel Creţu nu a mai putut să o evite pe bătrână, conform declaraţiilor purtătorului de cuvânt al IPJ Dolj, agent Amelia Căprărin.