Handbalistele Craiovei, învinse categoric de Minaur

0
332

În prima etapă a returului Ligii Florilor, handbalistele de la SCM Craiova au cedat la scor partida din deplasare cu Minaur Baia Mare, scor 36-25 (19-13). Fetele lui Bogdan Burcea au contat practic numai câteva minute în Sala “Lascăr Pană”, în startul jocului, când au condus cu 3-2, apoi n-au mai făcut faţă băimărencelor, care s-au desprins decisiv din prima repriză.

Au jucat pentru SCM Craiova: Bianca Curmenț (5 intervenții), Helena Sousa (3 intervenții) – Ana Maria Țicu 5 goluri, Katarina Krpez Slezak 5, Ana Paula Rodrigues Belo 4, Melanie Bak 4 (unul din 7m), Alina Grigorie 3, Samira da Silva Rocha 1, Carmen Șelaru Ilie 1, Denisa Vâlcan 1, Nicoleta Tudorică 1, Adina Cace, Joao Ruth, Oana Alexandra Andrei, Patricia Ghețu, Ștefania Jipa.

După 14 etape, SCM Craiova se află pe locul 7, cu 19 puncte, iar în etapa viitoare evoluează pe teren propriu cu CSM Galaţi, ultima clasată din Liga Florilor.