Play-off-ul Europa League şi Conference League

0
117

S-au încheiat meciurile de calificare în grupele Europa League şi Conference League. Formaţiile eliminate din play-off-ul Europa League, inclusiv CFR Cluj, vor participa în grupele Conference League. Tragerile la sorţi pentru stabilirea grupelor ambelor competiţii vor avea loc azi.

Play-off-ul Europa League:
Alaşkert FC (Armenia) – Glasgow Rangers (Scoţia) 0-0 (în tur: 0-1)
HJK Helsinki (Finlanda) – Fenerbahce Istanbul (Turcia) 2-5 (în tur: 1-1)
Zaria Lugansk (Ucraina) – Rapid Viena (Austria) 2-3 (în tur: 0-3)
Galatasaray Istanbul (Turcia) – Randers FC (Danemarca) 2-1 (în tur: 1-1)
AZ Alkmaar (Olanda) – Celtic Glasgow (Scoţia) 2-1 (în tur: 0-2)
CFR Cluj (România) -Steaua Roşie Belgrad (Serbia) 1-2 (în tur: 0-4)
Slovan Bratislava (Slovacia) – Olympiakos Pireu (Grecia) 2-2 (în tur: 0-3)
Sturm Graz (Austria) – NS Mura (Slovenia) 2-0 (în tur: 3-1)
Antwerp (Belgia) – Omonia Nicosia (Cipru) 2-0, după prelungiri; 3-2 la loviturile de departajare (în tur: 2-4)
Legia Varşovia (Polonia) – Slavia Praga (Cehia) 2-1 (în tur: 2-2)

Play-off-ul Conference League: 
Kairat Almatî (Kazahstan) – Fola Esch (Luxemburg) 3-1 (în tur: 4-1)
MSK Zilina (Slovacia) – FK Jablonec (Cehia) 0-3 (în tur: 1-5)
Lincoln Red Imps (Gibraltar) – Riga FC (Letonia) 3-1, după prelungiri (în tur: 1-1)
Bodo/Glimt (Norvegia) – Zalgiris Vilnius (Lituania) 1-0 (în tur: 2-2)
Anorthosis Famagusta (Cipru) – Hapoel Beer Sheva (Israel) 3-1 (în tur: 0-0)
AS Roma (Italia) – Trabzonspor (Turcia) 3-0 (în tur: 2-1)
FC Copenhaga (Danemarca) – Sivasspor (Turcia) 5-0 (în tur: 2-1)
Elfsborg IF (Suedia) – Feyenoord Rotterdam (Olanda) 3-1 (în tur: 0-5)
Vitesse Arnhem (Olanda) – Anderlecht Bruxelles (Belgia) 2-1 (în tur: 3-3)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) – Rennes (Franţa) 1-3 (în tur: 0-2)
ŢSKA-Sofia (Bulgaria) – Viktoria Plzen (Cehia) 3-0, după prelungiri (în tur: 0-2)
Hammarby IF (Suedia) – FC Basel (Elveţia) 3-1, după prelungiri; 3-4, la loviturile de departajare (în tur: 1-3)
Maccabi Haifa (Israel) – Neftci Baku (Azerbaidjan) 4-0 (în tur: 3-3)
Maccabi Tel Aviv (Israel) – Şahtior Karaganda (Kazahstan) 2-0 (în tur: 2-1)
KAA Gent (Belgia) – Rakow Czestochowa (Polonia) 3-0 (în tur: 0-1)
HNK Rijeka (Croaţia) – PAOK Salonic (Grecia) 0-2 (în tur: 1-1)
St Johnstone (Scoţia) – LASK Linz (Austria) 0-2 (în tur: 1-1)
Union Berlin (Germania) – KuPS Kuopio (Finlanda) 0-0 (în tur: 4-0)
Tottenham Hotspur (Anglia) – Pacos Ferreira (Portugalia) 3-0 (în tur: 0-1)
Aberdeen FC (Scoţia) – Qarabag FK (Azerbaidjan) 1-3 (în tur: 0-1)
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) – Flora Tallinn (Estonia) 0-1 (în tur: 2-4)
Partizan Belgrad (Serbia) – Santa Clara (Portugalia) 2-0 (în tur: 1-2)