Alegeri locale: Cine sunt candidaţii, la nivelul fiecărei localităţi

0
1504

Duminică suntem chemaţi la vot, pentru alegerea primarilor, preşedintelui consiliului judeţean, consiliilor locale şi consiliului judeţean. Confruntarea candidaţilor s-a încheiat şi de acum aşteptat este votul alegătorilor. Ne-am gândit să menţionăm numele candidaţilor la nivelul fiecărei localităţi.

Craiova: Vasilescu Lia Olguţa (PSD), Nicolae Giugea (PNL), Stănculescu Anişoara (PMP), Păloiu Marian Daniel (ALDE), Ciceu Eduard Ionuţ (Pro România), Costache Marin (PPUSL), Micu Janina Mariana (Alternativa pentru demnitate naţională), Solomon Antonie (PER), Săuleanu Lucian Bernd (USL-Plus), Mladin Emil Iulian (Alternativa Dreptăţii), Simoiu Adimaria Claudia (candidat independent).

Băileşti: Ghenea Cosmin (PMP), Durac Stelian Florea (Pro România), Dumitraşcu Amza Gabriel (USR-Plus), Pistriţu Costel (PNL), Diaconescu Alin Laurenţiu (PSD).

Calafat: Drăghici Radu Dan (PSD), Ciobanu Lucian (PMP), Mituleţu Dorel (PNL), Chilafu Marin (Pro România), Livescu Jean Eugen (USR-Plus)

Bechet: Glăvan Adrian (PSD), Şercău Gheorghe (ALDE), Ionele Gheorghe (PNL), Dragomir Bateş Liliana (Pro România), Arambaşu Tudorel Valentin (Partidul Ecologist).

Dăbuleni: Ivănuş Mariu (PNL), Giugăl Adinel (PMP), Cioacă Ştefan Laurenţiu (USR-Plus), Drăgoi Nicolae (Pro România), Băjenaru Aurel (PSD), Staicu Nicolae Bogdan (PPUSL), Cojan Leontin (Partidul Ecologist)

Filiaşi: Stăncioi Nicolae (Pro România), Gheorghe Ilie Costeluş (PSD), Vintilă Nicolae (PNL), Popescu Gabriel (PMP), Slapciu Aurel (USR-Plus)

Segarcea: Tutunaru Nicoale (PSD), Nicolae Ştefan (PNL), Stanciu Octavian Paul (Pro România)

Afumaţi: Niţă Constantin (PSD), Ciută Marin (Pro România), Stoenescu Dumitrel Titel (PNL), Lisandra Dumitru (PMP)

Almăj: Ţamboi Mariana (PSD), Totora Simion Cristian (USR-Plus)

Amărăştii de Jos: Dinu Constantin (PSD), Gheorghiţă Ion Cristinel (Pro România), Firănescu Marian (PNL), Jianu Adrian (Noua Dreaptă)

Amărăştii de Sus: Duţă Iulian (PNL), Roşiu Valentin (PSD)

Apele Vii: Stanciu Augustin (PNL), Minoiu Damianu (PSD)

Argetoaia: Boboc Florian (PNL), Beznă Mircea (PSD), Boboc Traian (USR-Plus), Popovici Doina Cristianu (Alternativa Dreaptă)

Bârca: Pârvan Virgil (PNL), Motoi Oprea (Pro România), Urtilă Cristinel (PSD), Tupangiu Aurel (Alternativa pentru demnitate naţională)

Bistreţ: Antonie Cristiana (PSD), Raicea Constantin (PNL), Gâdea Constantin Cosmin (Pro România)

Botoşeşti Paia: Opran Alexandru (PNL), Mocanu Ion (PSD), Frunză Stelian (Pro România)

Brabova: Niţă Constantin (PNL), Pleşa Virgil (PSD), Ionaşcu Florin (Pro România)

Braloştiţa: Gârbiţă Florian Ionel (PMP), Sultana Ilie Iulian (PSD), Sârbu Ion (ALDE), Amza Dumitru (PNL), Avram Alin (Pro România)

Bratovoieşti: Oancea ion (PSD), Marin Ion (PNL), Bobonete Vasile Valerica (Pro România)

Brădeşti: Truşcă Dumitru Costel (PNL), Răcăreanu Ion (PSD)

Breasta: Brăgaru Marius Gabriel (PNL), Vizitiu Ion (PSD), Soss Elena (ALDE)

Bucovăţ: Tuţă Mariu Cristian (PNL), Pascu Dorin (PSD), Vasile Constantin (Pro România)

Bulzeşti: Sandu Constantin Cristinel (Pro România), Târziu Bogdan Rovel (PSD), Sorescu Gin (PNL), Vulpe Ionuţ Cristian (PMP)

Calopăr: Cătălina Marin (PSD), Pavel Florin (USR-Plus), Pavel Marius (Pro România), Bobin Daniel (PNL)

Caraula: Stoenică Aristel (PNL), Păun Titel (PSD), Vancea Ionuţ Ştefan (Partidul Ecologist), Cruceru Elefterie Ciobanu Costel (Pro România), Stoenescu Constantin (USR-Plus)

Carpen: Bojan Costică (Pro România), Dinescu Laurenţiu Valentin (USR-Plus), Cobârlău Constantin (PMP), Dincă Adrian George (PNL), Vasilică Ştefan (PSD)

Castranova: Marius Adrian (Pro România), Măceşanu Dumitru (PNL), Cioc Marin (PSD)

Catane: Dinulescu Marius (PSD), Staicu Cristian Cătălin (USR-Plus), Cocora Cătălin Daniel (PNL), Ciurea Ştefan (PMP)

Călăraşi: Şovăilă Vergică (PSD), Diaconu Florian (Pro România), Vancea Ileana Cristina (independent), Sandu Sorin (PNL)

Cârcea: Valerică Pupăză (PSD), Neagu Constantin (PNL), Clenciu Daniel Cristian (USR-Plus), Şerbănoiu Gabriel Eugen (PER)

Cârna: Andrei Cornel (PNL), Burtea Iulian (PSD)

Celaru:  Lion Lucian (PNL), Celăreanu Stelian (PSD), Olteanu Dumitru (Pro România), Petcu Florian Mădălin (PMP)

Cerăt: Marica Constantin (Pro România), Trancă Marin (PNL), Barbu Ionuţ Octavian (PSD), Ghergu Florel (PER)

Cernăteşti: Trăistaru Costel (PSD), Dumitru Doru Dan (Pro România), Dragotă Dumitru (PNL)

Cetate: Duţă Marin (PSD), Anghelina Daniel Ionuţ (PNL)

Cioroiaşi: Dănilă Ştefan Cătălin (PSD), Marinescu Ionel (PNL), Bera Florentina (PMP)

Ciupercenii Noi: Iacob Ştefan (USR-Plus), Mungiu Gheorghe (PSD), Dumitru Ionuţ Gabriel (PNL), Roşescu Marian (PMP)

Coşoveni: Nichitoiu Silviu Costinel (USR-Plus), Coandă Nicuşor (PSD), Gogonea Victor Cristinel (PMP), Ilie Dumitru (ALDE), Grigore Virgil (PNL), Badea Dora Ramona (Pro România), Gavrilă Florin (PER)

Coţofenii din Dos: Dina Ion (PSD), Grădinaru Ion (PMP), Morugă Dorel Eugen (Pro România), Gruia Cristinel (USR-Plus), Bobăianu Cetăţeanu Corina Stela (PNL), Bărbuţ Paul Marius (ALDE), Niţă Cristian (PER)

Coţofenii din Faţă: Cârciumaru Constantin (PNL), Ciocea Daniel Claudiu (PSD), Bărbulescu Ion (PER), Păun Vasile (Pro România)

Daneţi: Bădan Cornel (Pro România), Antonie Marius Cristian (PSD), Stănică Marin (PNL)

Desa: Anghelof Aurelian Relu (PSD), Bădoiu Gabriel (PNL), Arceleanu Ionel (ALDE), Bălteanu Iulian (Pro România), Bădoiu Ionică Lucian (PPUSL)

Dioşti: Oprea Paul (PSD), Dincă Mihai (PNL), Tomescu Mihai (USR-Plus), Iliescu Dumitru (PNŢCD)

Dobreşti: Smarandache Dumitru (PNL), Ţiulescu Mihail (PSD), Pisoi Lucian (Pro România), Tudor Aurel Cristian (ALDE)

Dobroteşti: Zgură Cornel (PSD), Roşu Horia Silviu (PNL), Niţu Silviu Marius (Pro România)

Dragoteşti: Vasile Lucian (PSD), Dişa Gheorghe (Pro România), Oprică Aurel Claudiu (PMP), Velescu Ionel Iustin (PNL)

Drănic: Mititelu Marius (PSD), Rupă Daniel (PMP), Barbu Torel (Pro România), Andrei Marian Dănuţ (PNL)

Fărcaş: Miereanu Ion Valeriu (PNL), Bitoleanu Sorin (PSD), Tătulescu Nicolae (Pro România), Buzdugă Mihai Laurenţiu (ALDE)

Galicea Mare: Pălărie Stângulescu Brânduşa Viorica (PMP), Văduva Cristian (PSD), Stângulescu Virgil Dragoş (Pro România), Neamţu Costel (PNL)

Galiciuica: Bană Constantin (PSD), Tica Iulian Georgel (PNL), Licurico Ion (PMP), Ilie Mihai (Pro România)

Gângiova: Preda Cristache (PSD), Enache Constantin Cătălin (Pro România) Olaru Marcel (PNL)

Gherceşti: Marinescu Florică (PNL), Păpăroiu Nolică Cornel (PSD)

Ghidiţi: Tache Constantin (PSD), Nicola Ion (PNL)

Ghindeni: Rădulescu Florentin (PSD), Motoi Marin (PNL), Păun Costică (Pro România)

Gighera: Dăbuleanu Ion (PNL), Neacşu Florea (PSD), Voinea Aurel (Pro România)

Giubega: Mituleţu Marius (PMP), Gună Stelian (PSD), Ciocoiu Doru (Pro România), Bucătură Marian (PNL)

Giurgiţa: Bonea Vichy (PSD), Buţu Ion (PNL), Muja Vergilă (Pro România)

Gogoşu: Nica Doru (PSD), Bărăgan Cristian (PNL), Pau Traian (PMP), Vărzaru Victoria (Pro România)

Goicea: Marcu Dumitru Viorel (PSD), Bondoc Sorin Marcel (Pro România), Mihai Margareta (PNL), Tănase Nicolae (PMP), Pomană Gheorghe (PPUSL)

Goieşti: Corbeanu Gheorghe (PSD), Stroe Constantin Florin (USR-Plus), Balaci Teodorescu Elena (PNL), Plosceanu Claudia Rozeta (ALDE)

Greceşti: Chelaru George Petre (Pro România), Goghezu Constantin Valeriu (PNL), Cârâci Marcel (PSD), Firoi Ionuţ Liviu (PMP)

Işalniţa: Dascălu Tiberiu (PSD), Dragu Paul Alin (PNL), Matei Daniela Andreea (USR-Plus), Lăzeanu Pavel (PMP)

Izvoare: Voicu Ionel (PNL), Cocârlă Mihăiţă (PSD)

Întorsura: Nuţă Relu (PSD), Cioi Marin (PNL), Cioşa Ilie (Pro România)

Leu: Onea Andrei (PMP), Kiroiu Adrian Bogdan (Pro România), Cristescu Iulian (PSD), Drăghici Antonie (PNL)

Lipovu: Dobrescu Dumitru (PNL), Albu Liviu Alexandru (PSD), Burci Gheorghe (PER), Buşică Aurel (independent)

Maglavit: Radu Dacian Cornel (PSD), Lupu Silviu Marius (PMP), Mureşan Marius Iosif (PNL), Nisipaşiu Iulian (Pro România), Ispir Dorinel (ALDE), Derveşteanu Oprea (Partidul Verde), Vlad Mariana (independent)

Malu Mare: Gherghe Adela (PNL), Tărăban Oana Cristina (USR-Plus), Stancu Florin (PMP), Spătărelu Ion (Pro România), Dodocioiu Ilie (PSD), Dicu Cătălin Alex (ALDE), Oană Ştefan (PADN), Oană Alin Florin (PPUSL)

Măceşu de Jos: Bojin Mihai (PSD), Nedela Mihai (PMP), Achim Gabriel (Pro România), Diaconu Constantin (PNL)

Măceşu de Sus: Segărceanu Adrian (PSD), Croitoru Gheorghe (PMP), Bece Gheorghe (PMP)

Mârşani: Ghencoiu Cnstantin (PSD), Voinea Mihai (PNL), Ungureanu Florian (Pro România), Enculescu George (USR-Plus), Argintaru Livia (independent)

Melineşti: Ceană Ana (PSD), Vasiluţă Sorin Marian (PNL),  Ghincea Nicolae (ALDE), Matei Cristinel (Pro România), Bouleanu Nelu Ion (PMP)

Mischi: Dudea Ion Cătălin (Pro România), Firu Bogdan (PSD), Popa Gheorghe (PNL), Badea Marin (USR-Plus)

Moţăţei: Mărgelu Florentin Răzvan (PSD), Pârvan Gheorghe (PNL), Jianu Mihaela (Pro România), Bărbulescu Bibian Liviu Marius (PMP)

Murgaşi: Seligrădeanu Nicu Daniel (PSD), Badea Marian Florin (Pro România), Nedelea Constantin (PNL)

Negoi: Voinea George Sorin (PNP), Zavelea Lidia Adriana (PSD), Dinu Vasile (Pro România), Marcu Daniel Adrian (PNL)

Orodel: Vâlcomeanu Jane (PSD), Cobzaru Emilian (Pro România), Negrea Petrişor (PNL), Staicu Marieta (PADN)

Ostroveni: Preduş Silviu Dorel (PSD), Cioboată Gheorghe (PNL), Pârvu Eugen (Pro România)

Perişor: Chipirlin Mariana (PSD), Lăzăroiu Marian (PNL), Mirigel Marian (PMP), Nicola Marian (USR-Plus)

Pieleşti: Velişcu Iulică (PSD), Irimescu Ion Irinel (PMP), Sadoveanu Marian (Pro România), Soroca Paul (PNL), Creţu Florian (PER), Gherasim Teodor Cristian (USR-Plus)

Piscu Vechi: Minea Marius Leonard (PSD), Manea Costinel Cosmin (PNL)

Pleniţa: Braşoveanu Valentin Ştefan (PSD), Calafeteanu Mihai Puiu (PNL), Nisipir Nicolae Sebastian (Pro România), Muneanu Jean (PMP), Pleniceanu Nicolae (Partidul Verde), Teiş Wilhelm Aurelian (USR-Plus), Tambură Constantin (PADN), Barbu Marius Florin (PER)

Pleşoi: Rac Vasile (Pro România), Irimescu Ion (PSD), Sandi Ştefan Florin (PNL)

Podari: Gheorghiţă Aurel Florin (PSD), Traşcă Marin (PMP), Dobrică Petrişor (PNL), Avram Costel (Pro România), Smarandache Cristian (PPUSL), Vrăjitoru Ionel (USR-Plus), Maiuru Marin (PER)

Poiana Mare: Vlădău Virgil (PSD), Ticu Gheorghe (Pro România), Viorel Oprescu (PNL), Dianu Virginia (PMP), Cicoş Marius (USR), Enea Vasile Adrian (PADN), Neţoiu Constantin (PNŢCD)

Predeşti: Şerban Florian (PNL), Sărăcin Maria (PSD)

Radovan: Noaţă Florian (PMP), Cârstianu Aurică (PSD), Cârstianu Marius (PNL), Niţă Oana Elena (Pro România), Ciobanu Marin (PER)

Rast: Cirău Mihaela (USR-Plus), Arnăutu Cătălin Ciprian (PSD), Silişteanu Iulian (PNL)

Robăneşti: Dull Nicolaie Sever (PMP), Ştefănescu Costin Ionuţ (PSD), Băluţă Gabriel (PNL), Dumitru Daniela (Pro România)

Rojişte: Nedelcu Ionel (PNL), Răducanu Mitel Răzvan (PSD)

Sadova: Lazăr Horaţiu Mihai (PSD), Safta Eugen (PMP), Bârsan Alin Mihăiţă (PNL)

Sălcuţa: Giurcă Aurica (PSD), Dobre Mic Ştefan (Pro România), Dârban Mădălin (PNL), Becu Marian (PMP), Corzanu Constantin (PER)

Scaieşti: Rotocol Dragoş Claudiu (ALDE), Mateescu Constantin Mădălin (PNL), Mateescu Mihai (PSD), Constantin Dorinel (USR-Plus), Barbu Ionel (PER), Bonoiu Anton (PMP)

Seaca de Câmp: Băloi Iulică (PNL), Elencu Dan Emanuel Nicuşor (PSD)

Seaca de Pădure: Osiac Săndică (PSD), Ochioru Gheorghe (PNL), Chelu Viorel (PPUSL)

Secu: Dan Victor Marian (PSD), Jianu Marius Viorel (PNL)

Siliştea Crucii: Dumitraşcu Dan (PMP), Marin Valentin (Pro România), Sandu Laurenţiu (PNL), Pârvu Cornel (PSD)

Sopot: Jitaru Florian Daniel (USR-Plus), Trăistaru Ion Cătălin (PNL), Negrilă Marin (PMP), Bădoiu Ion (PSD), Păsărică Ion (Alternativa Dreaptă), Dumnitraşcu Ion (Pro România)

Şimnicu de Sus: Gheba Daniel Sorin (USR-Plus), Manda Nadia Florentina (Pro România), Staicu Constantin (PNL), Bulumaci Constantin (ALDE), Gheorghe Marius (PADN), Stănculeasa Cristinel (PPUSL), Dumitru Marius Cosmin (PSD)

Tălpaşi: Cercelău Năstăsie Daniela (PNL), Gheorghişor Nicolae (PNL), Dănciulescu Gabriel (PSD), Podeanu Cristian (Pro România)

Teasc: Niţu Marin (PNL), Banu Cristinel (PSD), Matei Nicolae Florin (Pro România, Constantinescu Constantin Genel (PMP), Avram Dumitru Daniel (USR-Plus), Dimescu Silvică (ALDE), Dumitru Negrea (PPUSL), Vancea Constanţa (PADN)

Terpeziţa: Popa Constantin (PSD), Gruia Virgil Daniel (PNL), Drăghici Constantin (PMP), Anghel Gheorghe (Pro România)

Teslui: Cocoş Mihai (Pro România), Scurtu Marian (PNL), Stan Traian Vasile (PSD), Florea Iulian (PPUSL)

Ţuglui: Totoroaţă Marin (PSD), Agapie Romulus Sorin, Neagoe Paulică (Pro România), Grogorie Ion (USR-Plus)

Unirea: Mitrani Ştefan (PSD), Brezoi Georg (PNL), Lulea Ion (PMP), Mitroi Gheorghe (PER)

Vela: Munteanu Marin (PMP), Câmpeanu Gheorghe (PSD), Stoian Florin (PNL), Trană Ştefan (Pro România), Ţârcu Alina Elena (USR-Plus),

Verbiţa: Blehuiu Eugen (PMP), Guguştea Daniel (PNL), Braneci Marius (PSD), Neagoe Constantin (Pro România)

Lista centralizată a tuturor candidaților din Dolj la alegerile autoritățile administrației publice locale din anul 2020