Umilinţele pentru Real Madrid continuă şi cu Solari

0
425

Real Madrid a pierdut cu 3-0 pe terenul lui Eibar, în etapa cu numărul 13 din La Liga. Pentru formaţia din Ţara Bascilor a fost primul succes din istorie obţinut contra “galacticilor”. Este prima înfrângere înregistrată de Real sub comanda lui Santiago Solari, după patru victorii consecutive în toate competiţiile. Escalante a deschis scorul în minutul 16, gol validat de VAR, Enrich şi Kike au punctat în repriza secundă.

“E clar că nu ne-a ieșit nimic. A fost de departe cel mai prost meci dintre cele 5 în care am fost eu antrenor”, a spus Solari la final.

Campioana Europei rămâne pe locul 6, cu 20 de puncte. Eibar a urcat pe 7, la două lungimi în spatele madrilenilor. Lider este Barcelona, cu 24 de puncte, iar locurile 2,3 şi 4 sunt ocupate de Sevilla, Atletico şi Deportivo Alaves, toate cu 23 de puncte.