Ronaldo a marcat din nou pentru Juve

0
311

Cristiano Ronaldo  a înscris din nou în liga din Italia, într-un meci pe care Juventus l-a câştigat, 2-0, în deplasarea de la Frosinone.  ”Balonul de Aur” a marcat deschis scorul în minutul 81, cu un şut din careu, iar golul 2 al lui Juve a fost marcat în minutul 90+4 de Bernardeschi. După 5 etape, campioana Italiei rămâne pe primul loc în Serie A, cu maximum de puncte, 15. Pe locul secund se află Napoli, cu 12 puncte, echipa li Ancelotti impunându-se cu 3-1 în deplasarea de la Torino, prin dubla lui Insigne şi golul lui Verdi.

Alte rezultate ale etapei a 5-a: Milan – Atalanta 2-2, Lazio -Genoa 4-1, Bologna – Roma 2-0, Chievo – Udinese 0-2, Sampdoria – Inter 0-1, Fiorentina – Spal 3-0, Parma – Cagliari 2-0,