Azi încep preliminariile CM 2022

0
105

Astăzi sunt programate primele meciuri din preliminariile Mondialului din 2022, organizat de Qatar. Se dispută partide din grupele A, D, E, G şi H, cele mai interesante fiind: Serbia – Irlanda, Franţa – Ucraina, Belgia – Ţara Galilor, Turcia – Ţările de Jos şi Slovenia – Croaţia. România joacă mâine, acasă, cu Macedonia de Nord.

Programul primelor trei etape ale preliminariilor CM 2022:

Grupa A: Portugalia, Serbia, Irlanda, Luxemburg, Azerbaidjan

  • Miercuri, 24 martie: Serbia – Irlanda, Portugalia – Azerbaidjan (ora 21:45)
  • Sâmbătă, 27 martie: Serbia – Portugalia, Irlanda – Luxemburg (ora 21:45)
  • Marți, 30 martie: Azerbaidjan – Serbia (ora 19:00), Luxemburg – Portugalia (ora 21:45)

Grupa B: Spania, Suedia, Grecia, Georgia, Kosovo

  • Joi, 25 martie: Suedia – Georgia, Spania – Grecia (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Georgia – Spania (ora 19:00), Kosovo – Suedia (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Grecia –  Georgia, Spania – Kosovo (ora 21:45)

Grupa C: Italia, Elveția, Irlanda de Nord, Bulgaria, Lituania

  • Joi, 25 martie: Bulgaria – Elveția (ora 19:00), Italia – Irlanda de Nord (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Bulgaria – Italia, Elveția – Lituania (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Lituania – Italia, Irlanda de Nord – Bulgaria (ora 21:45)

Grupa D: Franța, Ucraina, Finlanda, Bosnia-Herțegovina, Kazahstan

  • Miercuri, 24 martie: Finlanda – Bosnia-Herțegovina, Franța – Ucraina (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Kazahstan – Franța (ora 16:00), Ucraina – Finlanda (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Bosnia-Herțegovina – Franța, Ucraina – Kazahstan (ora 21:45)

Grupa E: Belgia, Țara Galilor, Cehia, Belarus, Estonia

  • Miercuri, 24 martie: Estonia – Cehia, Belgia – Țara Galilor (ora 21:45)
  • Sâmbătă, 27 martie: Belarus – Estonia (ora 19:00), Cehia – Belgia (ora 21:45)
  • Marți, 30 martie: Țara Galilor – Cehia, Belgia – Belarus (ora 21:45)

Grupa F: Danemarca, Austria, Scoția, Israel, Insulele Feroe, Moldova

  • Joi, 25 martie: Israel – Danemarca (ora 19:00), Moldova – Insulele Feroe, Scoția – Austria (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Danemarca – Moldova (ora 19:00), Israel – Scoția, Austria – Insulele Feroe (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Moldova – Israel, Scoția – Insulele Feroe, Austria – Danemarca (ora 21:45)

Grupa G: Țările de Jos, Turcia, Norvegia, Muntenegru, Letonia, Gibraltar

  • Miercuri, 24 martie: Turcia – Țările de Jos (ora 19:00), Gibraltar – Norvegia, Letonia – Muntenegru (ora 21:45)
  • Sâmbătă, 27 martie: Muntenegru – Gibraltar (ora 16:00), Țările de Jos – Letonia, Norvegia – Turcia (ora 19:00)
  • Marți, 30 martie: Gibraltar – Țările de Jos, Muntenegru – Norvegia, Turcia – Letonia (ora 21:45)

Grupa H: Croația, Slovacia, Rusia, Slovenia, Cipru, Malta

  • Miercuri, 24 martie: Malta – Rusia, Cipru – Slovacia, Slovenia – Croația (ora 21:45)
  • Sâmbătă, 27 martie: Rusia – Slovenia (ora 16:00), Croația – Cipru (ora 19:00), Slovacia – Malta (ora 21:45)
  • Marți, 30 martie: Cipru – Slovenia (ora 19:00), Slovacia – Rusia, Croația – Malta (ora 21:45)

Grupa I: Anglia, Polonia, Ungaria, Albania, Andorra, San Marino

  • Joi, 25 martie: Andorra – Albania, Ungaria – Polonia, Anglia – San Marino (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: San Marino – Ungaria, Polonia – Andorra, San Marino – Albania (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: San Marino – Albania, Andorra – Ungaria, Anglia – Polonia (ora 21:45)

Grupa J: Germania, ROMÂNIA, Islanda, Macedonia de Nord, Armenia, Liechtenstein

  • Joi, 25 martie: Liechtenstein – Armenia, România – Macedonia de Nord, Germania – Islanda (ora 21:45)
  • Duminică, 28 martie: Armenia – Islanda (ora 19:00), Macedonia de Nord – Liechtenstein, România – Germania (ora 21:45)
  • Miercuri, 31 martie: Armenia – România (ora 19:00), Liechtenstein – Islanda, Germania – Macedonia de Nord (ora 21:45)