Man United s-a calificat în finala Cupei Angliei

0
148

Manchester United s-a calificat dramatic în finala Cupei Angliei,după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. Pe Wembley, United avea 3-0 în minutul 71, goluri McTominay, Maguire şi Bruno Fernandes. dar Coventry a revenit prin reuşitele lui Simms, O’Hare şi Wright, acesta din urmă din penalti, în minutul 90+5. În prelungiri, Coventry a avut un gol anulat de VAR, la Torp, în minutul 120+3.

Portarul lui Coventry, Bradley Collins, a apărat lovitura lui Casemiro, dar Manchester United a transformat apoi prin Dalot, Eriksen, Bruno Fernandes şi Hojlund, în timp ce Coventry a ratat prin O’Hare şi Sheaf, iar United s-a impus cu 4-2, mergând în finala Cupei Angliei, unde va juca împotriva lui Manchester City.