Euro under 21 – Anglia întoarce rezultatul contra Slovaciei, egal între Polonia şi Suedia

0
328

Reprezentativa de tineret a Angliei rămâne cu şanse pentru calificarea în semifinalele Camionatului European Under 21, desfăşurat în Polonia, după victoria în faţa Slovaciei. Având 3 puncte din meciul cu Polonia, slovacii au deschis scorul, în minutul 23, prin Martin Chrien. După pauză, Anglia, care remizase cu Suedia, a egalat prin Mawson. Redmond şi-a trecut în cont golul victoriei, după o pasă a lui Ward-Prowse. S-a terminat 2-1 pentru naţionala de tineret a Angliei.under euro

Tot în Grupa A, Polonia a început bine meciul cu Suedia, fiindcă Moneta a deschis scorul. Suedezii egalat datorită  reuşitei lui Strandberg şi au intrat în avantaj la pauză cu golul lui Olsson, după un corner. Kownacki avaea să egaleze pentru gazde în ultimul minut, din penalty şi Polonia – Suedia s-a terminat 2-2.

În clasamentului grupei A: 1. Anglia 4p, 2. Slovacia 4p, 3. Suedia 2p, 4. Polonia 1p.

Ultima etapă: Suedia – Slovacia, Anglia – Polonia.