Cupa Confederaţiilor: Germania – Australia 3-2

0
310

Echipa naţională a Germaniei a învins, luni, cu scorul de 3-2, reprezentativa similară a Australiei, într-un meci disputat în Grupa confedB a Cupei Confederaţiilor. Lars Stindl (minutul 5), Julian Draxler (minutul 44-penalty) şi Leon Goretzka (minutul 48) au marcat golurile învingătorilor. Australienii au punctat prin Tom Rogic şi Tomi Juric, în minutele 41, respectiv 56.

Germania: Leno – Kimmich, Rudiger, Mustafi, Hector – Brandt (Sule 63′), Stindl (Can 78′), Rudy, Goretzka, Draxler – Wagner (Werner 57′). Selecţioner: Joachim Low.

Australia: Ryan – Degenek, Sainsbury, Wright – Luongo (Kruse 46′), Milligan – Leckie, Mooy, Rogic (Troisi 71′), Behich – Juric (T. Cahill 86′). Selecţioner: Ange Postecoglou.