Liga Naţiunilor, etapa a 4-a, clasamente

0
55

Liga A

Grupa 1: Franţa – Germania 2-1 (Griezmann 62, 80 – pen. / Kroos 14). Clasament: 1. Franţa 7p (3jocuri), 2. Olanda 3p (2j), 3. Germania 1p (3j).

Grupa 2: Islanda – Elveţia 1-2 (Finnbogason 81 / Seferovic 52, Lang 67). Clasament: 1. Elveţia 6p (3j), 2. Belgia 6p (2j), 3. Islanda 0p (3j).

Grupa 3: Polonia – Italia 0-1 (Biraghi 90). Clasament: 1. Portugalia 6p (2j), 2. Italia 4p (3j), 3. Polonia 1p (3j).

Grupa 4: Spania – Anglia 2-3 (Paco 58, Ramos 90+8 / Sterling 16, 38, Rashford 30). Clasament: 1. Spania 6p (3j), 2. Anglia 4p (3j), 3. Croaţia 1p (2j).

 

Liga B

 

Grupa 1: Ucraina – Cehia 1-0 (Malinovsky 43). Clasament: 1. Ucraina 9p (3j), 2. Cehia 3p (3j), 3. Slovacia 0p (2j).

Grupa 2: Rusia – Turcia, 2-0 (Neustadter 20, Cheryshev 78). Clasament: 1. Rusia 7p (3j), 2. Turcia 3p (3j), 3. Suedia 1p (2j).

Grupa 3: Bosnia – Irlanda de Nord 2-0 (Dzeko 27, 73). Clasament: 1. Bosnia 9p (3j), 2. Austria 3p (2j), 3. Irlanda de Nord 0p (3j).

Grupa 4: Irlanda – Ţara Galilor 0-1 (Wilson 58). Clasament: 1. Ţara Galilor 6p (3j), 2. Danemarca 4p (2j), 3. Irlanda 1p (3j).

 

Liga C

 

Grupa 1: Israel – Albania 2-0 (Hemed 8, Saba 88). Clasament: 1. Israel 6p (3j), 2. Scoţia 3p (2j), 3. Albania 3p (3j).

Grupa 2: Estonia – Ungaria 3-3 (Luts 20, Pikk 70, Anier 79 / Nagy 24, Szalai 54, 82),  Finlanda – Grecia 2-0 (Soiri 46, Kamara 89). Clasament: 1. Finlanda 12p, 2. Grecia 6p, 3. Ungaria 4p, 4. Estonia 1p.

Grupa 3: Norvegia – Bulgaria 1-0 (Elyounoussi ’31), Slovenia – Cipru 1-1 (Skubic ’83 / Papoulis ’37). Clasament: 1. Norvegia 9p, 2. Bulgaria 9p, 3. Cipru 4p, 4. Slovenia 1p.

Grupa 4: România – Serbia 0-0, Lituania – Muntenegru 1-4 (Baravykas 88 / Mugosa 10, 45, Kopitovic 35, Zoric 86). Clasament: 1. Serbia 8p, 2. Muntenegru 7p, 3. România 6p, 4. Lituania 0p.

 

Liga D

 

Grupa 1: Kazahstan – Andorra 3-0 (Seidakhmet 21, Turysbek 39, Gomes 61 aut., Murtazayev 74), Letonia – Georgia 0-3 (Kanvaka 8, Gvilia 29, Chakvetadze 61). Clasament: 1. Georgia 12p, 2. Kazahstan 5p, 3. Letonia 2p, 4. Andorra 2p.

Grupa 2: Belarus – Moldova 0-0, Luxemburg – San Marino 3-0 (Turpel 4, Sinani 65, Thil 73). Clasament: 1. Luxemburg 9p, 2. Belarus 8p, 3. Moldova 5p, 4. San Marino 0p.

Grupa 3: Azerbaidjan – Malta 1-1 (Abdullayev 53 / Muscat 37), Insulele Feroe – Kosovo 1-1 (Joensen 50 / Rashica 9). Clasament: 1. Kosovo 8p, 2. Azerbaidjan 6p, 3. Feroe 4p, 4. Malta 2p.

Grupa 4: Armenia – Macedonia 4-0 (Pizzelli 12, Movsisyan 67, Ghazaryan 81, Mkhitaryan ’90+4), Gibraltar – Liechtenstein 2-1 (Cabrera 61, Chipolina 66 / Salanovic 15). Clasament: 1. Macedonia 9p, 2. Armenia 6p, 3. Gibraltar 6p, 4. Liechtenstein 3p.