Chelsea, în semifinalele Cupei Angliei

0
378

Chelsea Londra s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după ce a învins-o pe Leicester, în deplasare, după prelungiri, scor 2-1. Chiar înainte de pauză, campioana a deschis scorul prin Morata, iar cu un sfert de oră înainte de final, Leicester, campioana Angliei de acum 2 ani, a reuşit egalarea prin Vardy. În prelungiri, spaniolul Pedro a înscris golul calificării.

Conte a utilizat formula: Caballero – Azpilicueta, Christensen (Cahill 101), Rudiger – Moses, Kante, Bakayoko (Fabregas), Alonso – Willian (Pedro 92), Morata (Giroud 105), Hazard.

Chelsea, finalista Cupei Angliei din sezonul trecut, o va întâlni în semifinale pe Southampton, în timp ce Manchester United se va duela cu Tottenham.