Napoli şi Juve luptă umăr la umăr pentru scudetto

0
367

Napoli se menţine pe primul loc în Serie A, după victoria cu 1-0 obţinută duminică pe teren propriu în faţa celor de la Spal, unicul gol al partidei fiind marcat în minutul 6, de brazilianul Allan. Partenopeii au avut alte două goluri anulate de VAR.

În Derby della Molle, Juventus a învins în deplasare cu 1-0 pe Torino, prin reuşita lui Alex Sandro, din minutul 33. Higuain s-a accidentat în startul meciului, iar Buffon n-a mai fost titular după gafele din Champions League, fiind înlocuit de Szceszny.

Alte rezultate: Bologna – Sassuolo 2-1, Benevento – Crotone 3-2, Atalanta – Fiorentina 1-1.

În clasament, Napoli este lider, cu 66 puncte, urmată de Juventus Torino, 65 puncte şi AS Roma, 50 puncte.