Remiză in extremis între Dinamo şi FCSB

0
368

FCSB a egalat-o pe Dinamo în minutul 93, pe Arena Naţională, prin golul marcat de Teixeira şi derby-ul s-a terminat 2-2. Gazdele, care aveau nevoie mare de puncte în lupta pentru intrarea în play-off, au condus cu 2-0, goluri marcate de Pesic şi Torje. FCSB, la care Budescu şi Man au intrat la pauză, a revenit în ultimele minute, Budescu centrând cu exteriorul pentru reuşita lui Man (86), iar Teixeira a profitat de eroarea de marcaj a lui Hanca, jucător introdus pe final.

Dinamo are nevoie de victorie în ultimul meci din sezonul regulat, la Giurgiu, pentru a intra în play-off. Luni este ultimul meci al penultimei etape: Viitorul – FC Botoşani.

Clasamentul înaintea ultimei etape a sezonului regulat: 1. CFR 56p, 2. FCSB 52p, 3. Craiova 50p, 4. Astra 41p, 5. Iaşi 39p, 6. Dinamo 39p, 7. Viitorul 38p (24 de jocuri), 8. Botoşani 36p (24 de jocuri).

În ultima etapă: Craiova – Timişoara, Astra – Dinamo, Iaşi – Viitorul, FCSB – Sepsi, Juventus – CFR, Botoşani – Gaz Metan, Chiajna – Voluntari.