Barcelona, remiză la Valencia, eşec pentru Atletico

0
134

Al treilea meci la rând pentru FC Barcelona, care a remizat, scor 1-1, în deplasarea cu Valencia, din etapa a 17-a din La Liga. Trupa lui Xavi a deschis scorul prin Joao Felix, în minutul 55, iar gazdele au egalat în minutul 70, prin Hugo Guillamon. În clasament, Barcelona este pe locul 3, cu 35 de puncte, la patru în spatele Realului, care joacă azi cu Villarreal, şi la 6 distanţă de liderul Girona, programată mâine, cu Alaves.

Atletico Madrid a avut o soartă mai dură, în deplasarea din Ţara Bascilor, unde a fost învinsă de Athletic Bilbao cu 2-0, goluri: Guruzeta 51, Nico Williams 64. Atletico este pe locul 4, cu 34 de puncte. Alte rezultate: Celta Vigo – Granada 1-0 (Strand Larsen 20); FC Sevilla – Getafe 0-3 (Mayoral 5 penalti, Mata 37, Greenwood 80 penalti).