Universitatea Craiova pierde la ultima clasată din Liga I

0
294

Universitatea Craiova confirmă ceea ce Cuvântul Libertăţii anunţa de săptămâna aceasta, că este o candidată la retrogradare, pierzând în faţa ultimei clasate a Ligii I, Petrolul Ploieşti, scor 0-1, printr-un gol marcat de Astafei în debutul reprizei secunde. Petrolul a dominat clar, având mai mult ocazii, printre care şi un penalty, ratat în finalul primei reprize de Paolucci, înaintea căruia Kay a fost eliminat.

Dainiel Mogoşanu şi Mihai Rotaru au folosit echipa: Straton – Popov, Acka, Kay, Vătăjelu – Băluţă (82 Hergheligiu) Madson, Zlatinski – Ivan, Măzărache (45 Achim), Rocha (88 Petre).

Craiova este pe locul 2 în play-out, cu 26 de puncte şi joacă luni, 25 aprilie, în deplasare, cu FC Voluntari.