Barcelona, victorie majoră la Mallorca

0
470

FC Barcelona a câștigat primul meci după pauza de pandemie, scor 4-0, în Insulele Baleare, contra celor de la Mallorca. Messi a oferit două pase de gol și a marcat un gol, cu dreptul, cu care a închis tabela, în prelungiri. Catalanii au fost liniștiți, fiindcă au deschis scorul repede, în minutul 2, prin Vidal. Până la pauza, Braithwaite a făcut 2-0, iar Jordi Alba a punctat și el în minutul 87.

Barcelona e lider și are 5 puncte peste Real Madrid, care joacă duminică, acasă, cu Eibar.

În alt meci, Villarreal a învins în deplasare, cu 1-0, pe Celta Vigo. Golul a fost marcat de Trigueros, în minutul 90+1. Real Valadolid s-a impus în deplasare cu Leganes, scor 2-1. Pentru învingători au înscris Unal ‘2 şi Alcaraz ’54. Leganes a marcat prin Rodriguez ’84 (penalti).