Universitatea – Dinamo, în sferturile Cupei României

0
336

dinamoUniversitatea Craiova va juca împotriva lui Dinamo, la Severin, în sferturile de finală ale Cupei României, într-o singură manşă, la Severin, la sfârşitul lunii martie. Tot la Severin, în octombrie anul trecut, în turul Ligii I, Universitatea trecea de echipa lui Ioan Andone cu 2-1, goluri marcate de Ivan şi Briceag, respectiv Hanca. Cele două formaţii se vor întâlni şi sâmbătă, 25 februarie, de la ora 20, în Ştefan cel Mare, în penultima etapă a sezonului regulat. Celelalte trei partide din sferturile de finală ale Cupei României sunt: Viitorul – Astra, CS Mioveni – FC Voluntari şi ACS Poli Timişoara – CFR Cluj.

Cele şapte echipe din Liga I împreună cu singura reprezentantă a eşalonului secund au fost introduse într-o singură urnă. Meciurile din sferturile de finală se vor disputa într-o singură manşă, în perioada 28-30 martie 2017, în funcţie de opţiunile pentru televizare, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasate la finalul sezonului precedent.