Numai voleibaliştii au câştigat, dintre echipele de sală ale Craiovei

0
517

Dintre cele trei echipe de sală ale Craiovei care au jucat în acest week-end, numai voleibaliştii au câştigat, în timp ce baschetbaliştii şi voleibalistele au pierdut meciurile de campionat disputate.

Voleibaliştii de la SCMU Craiova s-au impus cu 3-0 (25-22, 25-15, 25-21), după o oră şi 18 minute de joc, în Sala Polivalentă din Bănie, în fața formației Unirea Dej, meci din etapa a 10-a din Divizia A1. Au jucat pentru formaţia lui Dan Pascu: Lică, Călin, Bartha, Krisko, Pupart, Halilovic şi Diaconescu – libero. Craiovenii sunt pe locul 4, cu 23 de puncte şi în runda viitoare joacă la Baia Mare.

Voleibalistele de la SCMU Craiova au pierdut, aşa cum era de aşteptat, în fieful liderului, Alba Blaj, scor 3-0, într-o oră şi 8 minute de joc, pe seturi: 25-21, 25-12, 25-16. Au jucat pentru SCMU Craiova: Marciu, Simoniia, Brabete, Stoian, Stan, Milivojevic, Cvijovic, Do Nascimento şi Tucmeanu – libero. Craiovencele sunt în continuare pe locul 10, cu 6 puncte, iar în etapa viitoare întâlnesc penultima clasată, Volei Cristina Pârv Turda.

Bachetbaliștii Craiovei au pierdut surprinzător, scor 92-97, partida din deplasare cu Steaua București, pe sferturi: 26-24, 18-24, 25-21, 28-21, meci care a contat pentru etapa a 11-a din Liga Națională. Craiovenii sunt pe locul 4, cu 18 puncte şi sâmbăta viitoare joacă în deplasare la Timişoara. Antrenorul Michalis Kakiouzis a folosit jucătorii: Qualls 23, Franklin 18, Olisemeka 13, Hawley 12, Robinson 8, Vârnă 8, Gavriloaia 3, Ţâbârnă 3, Wyatt 2, Voinescu.