Mihăilă i-a dat gol lui Pigliacelli, în Serie B

0
209

Derby-ul din Serie B, Parma – Palermo, a fost un adevărat thriller şi s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce sicilienii conduceau cu 3-1 în minutul 90 pe Ennio Tardini. A fost şi o confruntare între foştii jucători ai Universităţii Craiova, Valentin Mihăilă, intrat în minutul 73 la gazde, în locul lui Dennis Man, şi Mirko Pigliacelli, care a apărat poarta lui Palermo. Echipa oaspete a punctat prin dubla lui Brunori ‘3, ’18, Parma a redus din diferenţă în minutul 51, prin Estevez, iar în minutul 86, Segre a dus la 3-1 pentru Palermo. În minutul 90+1, Mihăilă a marcat cu un şut imparabil, de la 16 metri, iar Charpentier a egalat în minutul 90+6. Este abia primul gol al lui Mihăilă în acest sezon pentru formaţia gialloblu, în cele 15 apariţii. Parma e lider în Serie B după 16 etape, cu 34 de puncte, iar Palermo este pe locul 8, cu 25 de puncte.