Preliminarii CM 2018 – Lewandowski bate în prelungiri Armenia

0
315

Lewandowski a reuşit încă o dublă pentru Polonia, care a învins în minutul 94 Armenia la Varşovia, cu 2-1. Vârful lui Bayern a înscris al doilea gol cu capul, la o lovitură liberă, după ce armenii au ratat pe contraatac şansa de a face 2-1, prin  Ozbiliz, deşi din minutul 31 jucau în inferioritate numerică. Totuşi, Pizzelli a egalat după ce Lewa a deschis scorul.

Într-un al meci din grupa noastră, Danemarca a pierdut acasă, 0-1, cu Muntenegru, gol Beciraj din pasa lui Jovetic.

Muntenegru şi Polonia au 7 puncte, urmează România, cu 5 puncte, Danemarca, 3 puncte, Kazahstan cu 2 puncte şi Armenia, cu zero puncte.

Rezultate din preliminariile CM 2018:

Grupa E
Kazahstan – România 0-0
Danemarca – Muntenegru 0-1 (Beqiraj 32)
Polonia – Armenia 2-1 (, Lewandowski 48, 90+5 / Pizzelli  51)

Grupa C
Cehia – Azerbaijan 0-0
Germania – Irlanda de Nord 2-0 (Draxler 13, Khedira 17)
Norvegia – San Marino 4-1 (Simoncini 11 – autogol,  Diomande 77, Samuelsen 82, King 84 / Stefanelli 55)