Conference League: o victorie şi două remize pentru români

0
247

În prima manşă a turului 3 preliminar din Conference League, echipele româneşti aujucat pe teren propriu şi au obţinut un succes şi două remize. Pe ruta campioanelor, Farul Constanţa a învins, scor 3-0, formaţia estonă Flora Tallinn, goluri: Alibec, Budescu şi Queiros. FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, cu echipa daneză Nordsjaelland. Tot remiză a scos şi Sepsi, scor 1-1, în meciul cu echipa kazahă Aktobe, gazdele benficiind de un autogol.

Celelalte ezultate din prima manşă a turului al treilea preliminar:

AEK Larnaca (Cipru) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 1-1
KAA Gent (Belgia) – Pogon Szczecin (Polonia) 5-0
Hamrun Spartans (Malta) – Ferencvaros TC (Ungaria) 1-6
Valmiera FC (Letonia) – KF Partizani Tirana (Albania) 1-2
FC Ballkani (Kosovo) – Lincoln Red Imps (Gibraltar) 2-0
FK Struga (Macedonia de Nord) – Swift Hesperange (Luxemburg) 3-1
Sabah FK (Azerbaidjan) – Partizan Belgrad (Serbia) 2-0
Rapid Viena (Austria) – Debrecen VSC (Ungaria) 0-0
Hajduk Split (Croaţia) – PAOK Salonic (Grecia) 0-0
FC Santa Coloma (Andorra) – AZ Alkmaar (Olanda) 0-1
NK Celje (Slovenia) – Neman Grodno (Belarus) 1-0
Neftci Baku (Azerbaidjan) – Beşiktaş Istanbul (Turcia) 1-3
Omonia Nicosia (Cipru) – FC Midtjylland (Danemarca) 1-0
Aris Salonic (Grecia) – Dinamo Kiev (Ucraina) 1-0
Legia Varşovia (Polonia) – Austria Viena (Austria) 1-2
Hapoel Beer Sheva (Israel) – Levski Sofia (Bulgaria) 0-0
Hibernian Edinburgh (Scoţia) – FC Lucerna (Elveţia) 3-1
Viktoria Plzen (Cehia) – Gzira United (Malta) 4-0
FC Arouca (Portugalia) – Brann Bergen (Norvegia) 2-1
Adana Demirspor (Turcia) – NK Osijek (Croaţia) 5-1
B36 Torshavn (Feroe) – HNK Rijeka (Croaţia) 1-3
Twente Enschede (Olanda) – Riga FC (Letonia) 2-0
Rosenborg Trondheim (Norvegia) – Heart of Midlothian (Scoţia) 2-1
Fenerbahce Istanbul (Turcia) – NK Maribor (Slovenia) 3-1
FC Bruges (Belgia) – KA Akureyri (Islanda) 5-1
Dila Gori (Georgia) – APOEL Nicosia (Cipru) 0-2
Lech Poznan (Polonia) – Spartak Trnava (Slovacia) 2-1
Tobol Kostanai (Kazahstan) – Derry City (Irlanda) 1-0
Bodoe/Glimt (Norvegia) – Piunik Erevan (Armenia) 3-0