Cupa Angliei: Meci nebun pe Goodison Park

0
416

Everton şi Tottenham au oferit aseară un meci memorabil, cu prelungiri şi 9 goluri, pe Goodison Park, pentru calificarea în sferturile de finală ale Cupei Angliei. Caseta tehnică a pertidei consemnează 10 şuturi pe spaţiul porţii din 17, pentru Everton, şi 12 din 18 pentru Tottenham care a avut nu mai puţin de 15 cornere. Partida a avut un ritm nebun, pe durata celor 120 de minute. Au marcat: D. Calvert Lewin (min. 36), Richarlison (min. 38, 68), Gylfy Sigurdsson (min. 43 –pen.), Bernard (min. 97) respectiv Davinson Sanchez (min. 3), Eric Lamela (min. 45+3), Harry Kane (min. 83). La sfârşitul timpului regulamentar scorul a fost de 4-4. Alte rezultate: Swansea (D2) – Manchester City 1-3, Sheffield – Bristol (D2) 1-0 şi Leicester – Brighton 1-0.