Ivan şi compania, învinşi de Cipru la Tbilisi

0
317

Naţionala under 19 a României, pregătită de Doru Isac, a pierdut primul meci din cadrul turneului de calificare pentru turneul de elită, care asigură calificarea la Campionatul European din 2015. Tricolorii au fost învinşi de naţionala similară a Ciprului, scor 1-0, prin golul marcat în prelungirile jocului de Katelaris. Atacantul Universităţii Craiova, Andrei Ivan, a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 26. Doru Isac a folosit echipa. Răzvan Negrilă – Cristian Manea, Radu Crişan, Robert Gherghe, Marius Halmaghe – Silviu Balaure, Robert Căruţă, Bogdan Danciu (73 Vlad Olteanu) – Alexandru Tudorie, George Puşcaş, Andrei Ivan. Următoarele partide ale României vor fi cu Muntenegru (vineri, 10 octombrie) şi cu naţionala ţării gazdă, Georgia (luni, 13 octombrie). La Turul de Elită, ultima rundă înainte de Euro, se califică primele două echipe din cele 13 grupe plus echipa de pe locul 3 cu cel mai bun punctaj obţinut în partidele cu primele două clasate.