Seria A: Mihăilă pe punctul a obține cele trei puncte la Florența

0
705

Fără victorie în 2021, Mihăilă putea să obțină cele trei puncte în deplasarea de pe terenul Fiorentinei, cu golul să din minutul 90. Introdus pe teren în repriza secundă, fostul atacant al Universității Craiova, Valentin Mihăilă (21 de ani), putea să aducă prima victorie a celor de la Parma pe finalul partidei însă coechipierul său, Simone Iacoponi, a deviat mingea în propria poarta în minutul 90+4. În 12 meciuri disputate până acum, formația lui Man și Mihăilă a reușit să doar patru puncte din 36 posibile, toate cele patru puncte fiind suma a patru rezultate de egalitate înregistrate în acest an. Pentru Mihăilă este al doilea gol al său în Italia din acest sezon, după ce a marcat și în meciul cu Lazio din cupă. Forma pe care Parma o are în campionat se accentuează după ce echipa nu a reușit să obțină cele trei puncte din luna Noiembrie a anului trecut într-un meci cu Genoa, scor 2-1.

Cu 52 de goluri încasate, Parma are a două cea mai slaba defensivă din campionat iar lucrurile nu stau bine nici in compartimentul ofensiv unde Parma are cele mai putine goluri marcate, 23.