Europa League, azi, etapa a 3-a a grupelor

0
99

Grupa A: ora 19.55: AS Roma – CFR Cluj, ora 22.00: Young Boys – ŢSKA Sofia.
Clasament: 1. CFR Cluj 4 puncte (golaveraj 3:1), 2. AS Roma 4 (2:1), 3. Young Boys 1 (2:3), 4. ŢSKA Sofia 1 (0:2).

Grupa B: ora 19.55: Rapid Viena – Dundalk, ora 22.00: Arsenal – Molde.
Clasament: 1. Arsenal 6 (5:1), 2. Molde 6 (3:1), 3. Rapid Viena 0 (1:3), 4. Dundalk 0 (1:5).

Grupa C: ora 19.55: H. Beer Sheva – Leverkusen, Slavia Praga – Nice.
Clasament: 1. Leverkusen 3 (6:3), 2. H. Beer Sheva 3 (3:2), 3. Slavia Praga 3 (2:3), 4. Nice 3 (3:6).

Grupa D: ora 19.55: Benfica – Rangers, Lech – St. Liege.
Clasament: 1. Benfica 6 (7:2), 2. Rangers 6 (3:0), 3. Lech 0 (2:5), 4. St. Liege 0 (0:5).

Grupa E: ora 19.55: Omonia – Granada, PAOK – PSV.
Clasament: 1. Granada 4 (2:1), 2. PSV 3 (3:3), 3. PAOK 2 (1:1), 4. Omonia 1 (2:3).

Grupa F: ora 19.55: Real Sociedad – Alkmaar, Rijeka – Napoli.
Clasament: 1. Alkmaar 6 (5:1), 2. Napoli 3 (1:1), 3. Real Sociedad 3 (1:1), 4. Rijeka 0 (1:5).

Grupa G: ora 22.00: Leicester – Braga, Zorya – AEK Atena.
Clasament: 1. Leicester 6 (5:1), 2. Braga 6 (5:1), 3. AEK Atena 0 (1:5), 4. Zorya 0 (1:5).

Grupa H: ora 22.00: AC Milan – Lille, Celtic – Sparta Praga.
Clasament: 1. AC Milan 6 (6:1), 2. Lille 4 (6:3), 3. Celtic 1 (3:5), 4. Sparta Praga 0 (1:7).

Grupa I: ora 19.55: Sivasspor – Qarabag, ora 22.00: Villarreal – M. Tel Aviv.
Clasament: 1. Villarreal 6 (8:4), 2. M. Tel Aviv 6 (3:1), 3. Sivasspor 0 (4:7), 4. Qarabag 0 (1:4).

Grupa J: ora 19.55: Ludogorets – Tottenham, ora 22.00: Antwerp – LASK.
Clasament: 1. Antwerp 6 (3:1), 2. Tottenham 3 (3:1), 3. LASK 3 (4:6), 4. Ludogorets 0 (4:6).

Grupa K: ora 22.00: Dinamo Zagreb – Wolfsberger, Feyenoord – ŢSKA Moscova.
Clasament: 1. Wolfsberger 4 (5:2), 2. ŢSKA Moscova 2 (1:1), 3. Dinamo Zagreb 2 (0:0), 4. Feyenoord 1 (1:4).

Grupa L: ora 22.00: Hoffenheim – Liberec, Steaua Roșie Belgrad – Gent.
Clasament: 1. Hoffenheim 6 (6:1), 2. Steaua Roșie 3 (5:3), 3. Liberec 3 (2:5), 4. Gent 0 (1:5).