Potrivit IPJ Dolj, duminică, în jurul orei 14.00, poliţiştii au fost sesizaţi de agenţi de securitate de la Electroputere Mall din Craiova, despre faptul că un bărbat a sustras mai multe produse din incinta magazinului. La faţa locului s-a deplasat o echipă de siguranţă publică din cadrul Secţiei 3 Poliţie Craiova, care a identificat persoana în cauză stabilind că se numeşte Lucian B., de 19 de ani, domiciliat în Craiova. În urma cercetărilor s-a stabilit că tânărul a sustras din incinta magazinului mai multe jucării, în valoare de 266,99 lei. Prejudiciul a fost recuperat în totalitate şi restituit, în cauză fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord