Liverpool, remiză în derby-ul cu Arsenal

0
413

Liverpool a remizat în deplasarea de pe terenul celor de la Arsenal, scor 1-1, dar urcă pe primul loc în Premier League. În acelaşi timp, echipa lui Unai Emery îşi continuă seria de invincibilitate, ajungând la 14 meciuri fără înfrângere în toate competiţiile.  Milner a deschis scorul în minutul 61, iar Lacazette a stabilit scorul final, în minutul 82. Liverpool este neînvinsă în acest sezon de Premier League, cu opt egaluri şi trei rezultate de egalitate. Manchester City este pe locul doi, cu 26 de puncte, la un punct în spatele cormoranilor, dar cu un meci mai puţin. Duminică, oamenii lui Guardiola vor evolua pe teren propriu, împotriva celor de la Southampton. Arsenal rămâne pe locul patru, cu 23 de puncte.