Real Madrid la a doua înfrângere în International Champions Cup

0
285

Manchester United, echipă condusă de Louis Van Gaal, s-a impus în faţa echipei Real Madrid (3-1), la Ann Arbor (SUA), pe Michigan Stadium. 109.901 spectatori au asistat la această partidă în care Ashley Young (min 21, min. 37) şi apoi Hernandez (min. 80), respectiv G. Bale (min. 80) au fost autorii glulurilor. În finala turneului Manchester United va întâlni, mâine, pe Liverpool, echipă care s-a impus în faţa lui AC Milan (2-0), prin golurile lui Allen şi Suso, la Charlotte (SUA). Portughezul Cristiano Ronaldo a jucat 16 minute contra fostului său club (2003-2009), ratând o ocazie în minutul 88. Real Madrid venea după o înfrângere în faţa lui AS Roma (0-1). Într-o altă partidă de verificare, la Philadelphia, Inter Milano a învins pe AS Roma cu 2-0 (marcatori: Nemanja Vidic – 46 şi Nagatomo – min. 69).