Volei – Fetele de la SCM Craiova, succes la Sibiu

0
368

Echipa de volei feminin SCM Craiova s-a impus în deplasare, în faţa echipei CSM Sibiu, scor 3-1 (26-24, 25-14, 23-25, 25-19), într-un meci din cadrul etapei a 5-a a Diviziei A1. Gazdele au dominat primul set, pe care au fost aproape să-l câştige însă fetele antrenate de Berthold Văsuică şi Puşa Dina au câştigat patru mingi de la 22-24 şi s-au impus dramatic. Setul următor a fost la îndemâna craiovencelor, care au început în forţă, având 8-0, şi au menţinut constant avantajul până la final. După ce au cedat partea a treia, SCM şi-a adjudecat clar setul patru şi s-a întors cu 3 puncte în Bănie. În urma acestui succes, SCM a urcat pe locul 7, cu 8 puncte. Oltencele vor evolua în runda următoare pe teren propriu, mâine, de la ora 12, contra liderului clasamentului, Dinamo Bucureşti. În etapa a 9-a a primei ligi masculine, SCM Craiova va avea un meci extrem de dificil astăzi, de la ora 15, în deplasare, contra campioanei CS Remat Zalău.