UCL: KeÅŸeru înscrie contra lui Arsenal – dar LudogoreÅ£ pierde de la 2-0, meci fantastic între City ÅŸi Barca. Se cunosc primele patru echipe calificate în optimi

0
334

Claudiu KeÅŸeru continuă forma excelentă din ultima vreme! Atacantul neconvocat pentru meciul cu Polonia a înscris, marÅ£i seară, în minutul 15 al meciului LudogoreÅ£ – Arsenal, ducând scorul la 2-0 pentru bulgari.  Până la urmă, englezii au întors rezultatul ÅŸi au câştigat cu 3-2. KeÅŸeru a jucat până în minutul 80, iar MoÅ£i a fost integralist. ÃŽn tot acest timp, Manchester City a învins Barcelona, scor 3-1, după un joc spectacol, iar Pep Guardiola ÅŸi-a luat revanÅŸa pentru înfrângerea la scor (0-4) de pe Camp Nou. NeamÅ£ul cu origini turce, Ilkay Gundogan, a fost eroul meciului, acesta reuÅŸind o “dublă” care a decis soarta celor trei puncte. Arsenal, PSG, Atletico ÅŸi Bayern Munchen au obÅ£inut calificarea în optimile de finală ale Ligii, după doar patru etape din faza grupelor.

• Rezultatele complete înregistrate marÅ£i
  • GRUPA A
  • LudogoreÅ£ – Arsenal 2-3 (Jonathan Cafu 12, KeÅŸeru 15 / G. Xhaka 20, Giroud 41, Ozil 87)
  • FC Basel – Paris SG 1-2 (Zuffi 76 / Matuidi 43, Meunier 90)
  • Clasament: 1. Arsenal 10p, 2. PSG 10p, 3. LudogoreÅ£ 1p, 4. Basel 1p.
  • Etapa viitoare: Arsenal – PSG, LudogoreÅ£ – Basel.